Приклад: Ви перебували кілька років у зареєстрованому шлюбі, потім шлюб було розірвано. Під час перебування у шлюбі Ваш супруг внес грошові кошти в банк на депозитний рахунок. На момент розірвання шлюбу строк депозитного договору із банком ще не закінчений і гроші перебувають у банку.

         Чи маєте Ви право на частину депозиту після розлучення?

       Ви маєте таке право! Бо, відповідно до чинного законодавства, у випадках поділу грошових сум (вкладів), внесених у банківські (фінансові) установи за договорами банківського вкладу (депозиту) за рахунок заробітної плати, пенсії, стипендії, інших доходів подружжя, … Ці вклади, незалежно від їх виду та від того, на чиє ім'я з подружжя вони внесені, відповідно до ст. 61 СК є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Судова практика свідчить про те, що суди, ухвалюючи рішення про поділ банківських вкладів, депозитів визнають їх спільним майном подружжя та визнають за позивачем право власності на частину депозиту в порядку розподілу спільного майна подружжя.

Таким чином, у разі наявності діючого депозитного вкладу в банку, відкритого на ім’я іншого з подружжя, Вам терміново треба звертатись до суду із позовною заявою про поділ депозитного вкладу подружжя та накладати арешт на гроші, щоб унеможливити їх зняття.

А зараз Вам необхідно скласти обгрунтовану позовну заяву про поділ депозитного вкладу із посиланнями на норми матеріального та процесуального цивільного права та доказати свою позицію в суді.

Звичайна людина, яка вирішила пійти до суду самостійно без адвоката, часто стикається з відмовою суду у задоволенні позовної заяви через те, що не змогла юридично довести свої позовні вимоги. І в результаті, Ви більше не маєте право на гроші.

Вам буде значно вигідніше звернутись до кваліфікованого адвоката, який забезпечить Вам виграшне судове рішення про поділ депозиту при розлученні.

Адвокат надасть Вам повний комплекс послуг по поділу депозитів при розлученні: консультація, аналіз та підготовка документів до суду, ведення справи в суді, виконання рішення суду у виконавчій службі.

Ми обгрунтуємо та докажемо Вашу правову позицію в суді, тому що надаємо виключно високопрофесійну адвокатську допомогу, яка грунтується на новітній судовій практиці, а не на теоретичних знаннях!

Із позовною заявою до суду про стягнення аліментів треба звертатись, коли батько після розлучення не утримує свою дитину. Утримання батьками своїх дітей – це їх обов’язок, встановлений Сімейним Кодексом України.

 

Аліменти можуть стягуватись у вигляді частини від доходу батька або у твердій грошовій сумі. В Радянському Кодексі про шлюб та сім’ю була вказана фіксована частина стягнення аліментів: ¼ - від доходу на одну дитину, 1/6 – від доходу на 2-х дітей і т.д.

Детальніше: Позовна заява аліменти

Розлучені жінки частіше звертаються до адвокатів з питанням про те, як позбавити батьківських прав батька. Також іноді, рідко, але все ж, постає питання про те, як позбавити матір батьківських прав.

Іноді, жінки помилково вважають що, якщо колишній чоловік кілька місяців не сплачує аліменти на утримання дитини, цього достатньо, щоб позбавити батька батьківських прав. Однак, це невірно. Позбавлення батьківських прав – не проста та достатньо тривала справа.

Детальніше: Позбавлення батьківських прав

Після розірвання шлюбу постає питання поділу майна подружжя. Якщо Ви не досягли згоди із колишнім чоловіком/дружиною кому що із майна відходить, Вам треба звертатись в суд із позовною заявою про поділ майна подружжя.

Відповідно до норм Сімейного Кодексу України та роз’яснень Верховного Суду України, все рухоме і нерухоме майно, що було нажите під час шлюбу - спільна сумісна власність подружжя, незалежно від того,  на чиє ім'я вони  були  придбані  чи  внесені грошовими  коштами,  якщо інше не встановлено шлюбним договором чи законом(за виключенням майна, що є особистою приватною власністю одного із подружжя: спадщина, дошлюбне майно, дарування тощо).

Під час розгляду справи про поділ майна подружжя, вартість майна,  що підлягає поділу,  визначається за погодженням між подружжям,  а у разі відсутності згоди - виходячи  з дійсної його вартості.

До вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у три роки.

 

Зверніть УВАГУ!

Періодічно ми (адвокати) стикаємося із ситуаціями, коли до нас приходить людина із програшним рішенням по поділу майна подружжя в суді першій інстанції та просить написати апіляційну скаргу на рішення суду. Суть в тому, що звертаючись до суду, клієнт вирішив йти в процес по поділу майна подружжя без допомоги адвоката. Він вважав, що якщо спірна квартира (будинок, машина) була придбана під час шлюбу і в нього є підтверджуючи документи, то квартиру суд поділить 50/50 і все. Однак, інша сторона за допомогою адвоката доказала, що спірна квартира була куплена за особисті кошти іншого з подружжя, чи було внесено набагато більше власних коштів, і в результаті людина отримує значно менше ніж вона розраховувала, а буває, що і взагалі нічого не отримує.

 

Ми не рекомендуємо Вам самостійно, без допомоги адвоката, звертатись до суду із позовом про поділ майна подружжя або самостійно йти в судовий процес, коли до суду подали не Ви, а Ваш “колишній/ня”. Ця категорія судових справ дуже складна та тривала, потребує юридичних знань, досвіду у цій сфері, необхідності орієнтуватися у новітній судовій практиці.

 

Не треба розраховувати на те, що, якщо не вдасться отримати рішення суду на Вашу користь в першій інстанції, то Ви потім візьмете адвоката і він виграє Вам справу в апеляційному суді. Тому що справу треба починати доказувати з суду першої інстанції! Апеляція не завжди змінює рішення районних судів.

 

Навіть, якщо Ви самостійно вивчили Сімейний кодекс, та розумієте, що має відійти при поділі майна подружжя Вам, а що - “колишньому”, то ще треба знати і ньюанси процесуального права та  розуміти: коли заявити необхідне клопотання, витребувати докази, призначити експертизу тощо, - щоб не втратити назавжди можливість отримати майно.

Вам буде значно вигідніше звернутись до кваліфікованого адвоката, який забезпечить Вам виграшне судове рішення про поділ майна подружжя.

Адвокат надасть Вам повний комплекс послуг по поділу майна подружжя: консультація, аналіз та підготовка документів до суду, ведення справи в суді, виконання рішення суду у виконавчій службі.

Ми обгрунтуємо та докажемо Вашу правову позицію в суді, тому що надаємо виключно високопрофесійну адвокатську допомогу, яка грунтується на новітній судовій практиці, а не на теоретичних знаннях!

Приклад: в 200_ році, ще не перебуваючи у шлюбі, людина придбала для себе квартиру (будинок, машину....), для чого був оформлений кредитний та іпотечний договір із банком. Після чого людина почала сплачувати регулярні платежі банку за користування кредитом та проценти. Через кілька років ця людина одружилась та продовжувала сплачувати кредит. Ще через кілька років ця людина розлучилась.

На що має право інший з подружжя після розлучення щодо цього майна?  Має він/вона право на якісь гроші? 

В порядку статті 57 Сімейного Кодексу України, майно, придбане до шлюбу, не підлягає поділу між колишнім подружжям та залишається у особистій приватній власності чоловіка/дружини.

Однак, за ті кілька років, коли ви перебували у шлюбі, кошти, які сплачувались за кредит – були Вашими спільними сумісними коштами (навіть, якщо ви не працювали).

Кошти, які сплачувалися банкам за кредитними договорами, мають статус спільного майна подружжя в розумінні статті 65 Сімейного Кодексу України.

Таку саму позицію в вересні 2012 року висловив у своїй Ухвалі і Вищий спеціалізований Суд України.

Таким чином: Ви маєте право вимагати від іншого із подружжя відшкодування половини сплачених в період шлюбу за кредит коштів, тому що це були ні його/її особисті кошти, а спільні кошти Вашого подружжя.

Нажаль, людина після розлучення доволі часто вважає, що, якщо немає спільно нажитого майна, яке можливо поділити, то не має про що і думати. І не розуміє, що можливо має право претендувати на якісь кошти іншого з подружжя чи на компенсацію понесених у шлюбі витрат. Та, в результаті, через юридичну неопізнаність, дійсно втрачає таку можливість, через закінчення строку звернення до суду.

         

Порада: звертайтесь до адвоката за консультацією та Ви чітко зрозумієте свої шанси в суді!

Адвокат надасть Вам повний комплекс послуг по стягненню грошових коштів, витрачених в період шлюбу для оплати кредитів за квартири, будинки, актомобілі: консультація, аналіз документів, розрахунок суми до стягнення, підготовка документів до суду  (позовна заява із посиланнями на норми матеріального та процесуального цивільного права), ведення справи в суді, виконання рішення суду у виконавчій службі.

Ми обгрунтуємо та докажемо Вашу правову позицію в суді, тому що надаємо виключно високопрофесійну адвокатську допомогу, яка грунтується на новітній судовій практиці, а не на теоретичних знаннях!

Ми ведемо справи по м.Києву та Київській області, можливі і інші регіони.