З Вами сталася дорожньо-транспортна пригода.

Зупинимося на відшкодування збитків після ДТП, як Вам треба поводитися:

За загальними правилами Цивільного кодексу України відшкодувати збиток повинен винуватець в дорожньо-транспортній пригоді - викликаєте поліцію (ДАІ), яка робить схему ДТП і протокол. Після цього поліція передає матеріали справи до суду, де встановлюється винуватець ДТП і до нього застосовується адміністративна відповідальність (штраф / позбавлення водійських прав). Якщо при ДТП постраждали люди, додається і кримінальна відповідальність.

Детальніше: Відшкодування шкоди ДТП адвокат Київ

Ви позичили гроші друзям, знайомим, родичам, колегам. Минув обумовлений строк повернення коштів, гроші Вам не повертають та ще і відносини зіпсувались.

 

На підтвердження передачі грошових коштів у Вас є тільки розписка боржника. Що робити? Але ж договір займу у нотаріуса Ви не укладали.

Детальніше: Стягнення боргу за розпискою

Ви взяли кредит в банку, кілька років сплачували тіло кредиту, проценти за користування, заборгованості не було. Однак, настав момент, коли Ви були вже не взмозі розраховуватись з банком.

            Минуло кілька років і Ви отримали позовну заяву від банку, в якій з Вас вимагають стягнути заборгованість за кредитом, заборгованість за процентами за користування кредитом, заборгованість за комісією за користування кредитом, пеню.

Детальніше: Стягнення пені по кредитним договорам

Ви позичили гроші знайомим. При цьому, Ви їм давали кошти ні в гривні, а в іноземній валюті, на приклад долари США чи євро. На підтвердження передачі та отримання грошових коштів у Вас є письмова розписка боржника, або Ви оформили договір займа у нотаріуса.

Детальніше: Стягнення боргу за розпискою в іноземній валюті